Veider märgis puugihammustuse kohal 10.02.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Avastasin lapsel (poiss 1a5k) parema jala põlveõndlast veidra märgise (pildil). Augustikuus leidsin selle sama koha pealt lapsel puugi. Puuk oli väga väike, vaevu silmaga näha ja ei olnud jõudnud veel end täis imeda, küll aga oli juba naha küljes kinni.
Avastasin need täpid lapsel alles eile (9.02.23), varem ei ole neid märganud, aga kuna need täpid on päris tumedad ja täpselt veeni peal, siis arvan, et oleksin neid märganud juba varem kui need oleks seal olnud.

Mis see võiks olla ja kas sellel võib olla seos puugiga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Puugiga seda ei seostaks. Võimalik on pisivigastus. Mõistlik jälgimine 4-5 päeva, kui kaob ära, hästi. Kui mitte, siis koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Veider naermine

Tere! Lapsel on viimasel ajal sagenenud kummalise naeru episoodid. Kummaline on naer selles mõttes, et pole tema tavapärane naer, vaid kõlab võltsilt ning sellega kaasneb tihti põrandal püherdamine ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh küsimast! Tegemist võib olla tähelepanuvajadusega, aga siiski soovitaksin laste neuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

valu kätes

Mu 9 aastane poeg kurdab valu kätes veenide kohal või veenides (küünarliigese kohal), õlavarres, käerandmel. Samuti kurdab surinaid kätes. Ka ma ise olen sellist häda tundnud. Minul tekkis see häda gripitüsistusena ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan tulla lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi