neljakuuse imiku unevajadus 27.09.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Olen lugenud, et alla kuuekuune laps peaks magama umbes 16 tundi ööpäevas. Meie nelja ja poole kuune imik magab ööpäevas keskmiselt vaid 13 tundi, neist 10 öösel (tavaliselt ühe söögiärkamisega õhtul üheksast hommikul seitsmeni), päeval magab kaks või kolm korda, üldiselt mitte üle tunni-pooleteise korraga, vahel ka vähem. Rohkem ei õnnestu kuidagi kokku saada (kui olen proovinud pikema õuesviibimisega unetunde lisada, hakkab lihtsalt õhtuse uinumise kellaaeg edasi nihkuma). Laps on vahel viril, tavaliselt mitte, päevast virilust ei oska kuidagi uneaegadega seostada. Kuidas olla kindel, kas laps saab oma unevajaduse täis?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Unevajadus on inimestel erinev nii ka lastel. Teie laps magab öösel väga hästi ja päeval ärkvel olles tunneb ennast hästi, seega ei vajagi ta rohkem und. Terve laps nutab ööpäevas kuni 3 tundi, mõned lapsed nutavad aga märgatavalt rohkem.
Kirjas toodud andmete põhjal arvan ma, et Te ei pea muretsema.

Lugupidamisega,
Tiia Voor