Imiku gaasivalud. 19.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas imiku gaasivalusi mõjutab magusad toiduained (kommid, jäätid jms)?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Imiku gaasivalude põhjused ei ole päris selged. Üks võimalikest põhjustest, kindlasti mitte ainuke, on lehmapiimavalk. Gaasivalude teket võivad mõjutada samad toiduained, mis on sageli allergiapõhjustajadki. Sokolaadikommid kuuluvad nende hulka.
Lugupidamisega
Heli Grünberg