imiku silmaalused 19.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

kas peaks muretsema, kui kohe kolmekuuseks saava imiku silmaalused on tumedad, pisut sinaka varjundiga ja veidi turses? muidu rõõmus ja hea tervisega laps.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Selles vanuses lapsel ei tohiks üldjuhul silmaalused olla tumedad ja sinaka varjundiga ning turses. Soovitan last konsulteerida lastearstiga, siis saab selgust, kas lapse võib täeisti terveks tunnistada ja tema tumedad silmaalused lapse omapäraks arvata.
Lugupidamsiega Heli Grünberg