Imiku pärast suur mure. 25.11.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on suur mure loodan, et oskate öelda kas see on allergia või akne? Vôi hoopis midagi muud? On vaja näitana minna kellegile kohe?
Lisasin pildi.
Nägu punniline, punased laigud.
Kas see läheb ise mööda või on vaja määrida mingisuguse kreemiga?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lööve on ainult näol, siis suure tõenäosusega on tegemist imiku aknega. See tekib tavaliselt 2-4 elunädalal ja on iseparanev seisund, st enamasti ravi ei ole vaja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor