Laste une pikkus 01.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Me ei jõua perekeskel kokkuleppele - kui pikk peab olema 8 aastase koolilapse öine uni ja kas 2 aastane jõnglane peab lõunauinakut tegema? Palun spetsialisti vastust must-valgel, et lõpetada pidevad vaidlused antud küsimustes!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
8-aastase unevajadus on keskmiselt 10 tundi. 2-3-aastane peaks lõunauinaku tegema.
Dr. Grünberg