Suur lõge 23.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Tütar on mul 5,5 kuune.Ta sündis 37 ndal rasedusnädalal pea ümbermõõt oli 34,5 kaal 2,53 ja pikkus 47 cm.Kas suurlõge on tal normaalse suurusega praegu 3*2 .Tüdruk kaalub praegu 7,86 kg. ja on 67 cm. pikk .Peaümbermõõt on 44 cm.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie laps on kasvanud hästi, nii pikkus kui ka kaal on 5,5-kuuse lapse keskmised. Peaümbermõõt on üle keskmise ja selle mõõte peab kindlasti iga kuu jälgima. Kuidas on suure lõgeme suurus mõõdetud? Kas lõgeme servade pikkus või on võetud ristimõõdud? Suure lõgeme suurus varieerub imikute vahel suuresti. Suurema lõgeme kõige sagedasem puudud on D-vitamiini puudus. Kas laps saab 400 ühikut D-vitamiini iga päev?
Kui lähete 6-kuu vanuselt perearsti juurde, siis paluge kindlasti mõõta peaümbermõõt, lõgeme servade pikkus ja vetruvus. Kui perearst leiab, et need näitajad on korras, pole muretsemiseks põhjust. Kui aga peaümbermõõt ületab lubatud normi, siis peaks konsulteerima lasteneuroloogiga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor