pea suurus 14.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!Minu kohe 6 kuusex saaval lapsel on peaümermööt 46,5 cm.Südides oli 35 cm.Ta on 71 cm pikk ja kaalub 9200g. Lõge peas on normaalne.Arst arvas,et pea liiga suur.Kas peax muretsema??

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kahjuks ei ole andmeid, kas laps on poiss on tüdruk või poiss. Kasvukõverad on eraldi poeglastele ja tütarlastele. Peaümbermõõt on tõesti normi ülemisel piiril. Esimesel 3.elukuud kasvab pea 2 cm kuus, järgmised 3 kuud 1 cm kuus ja edasi aasta lõpuni 0,5 cm kuus. Seega 35 cm+ 9 cm peaks peaümbermõõt olema 6-kuuselt, seega 44 cm. Pikkus ja kaal on mõlemad tunduvalt üle keskmise, kui on tütarlaps. Laps vajab lasteneuroloogi konsultatsiooni. Selles vanuses lapsel on suur lõge veel lahti ja saab vajadusel kenasti aju ka ultraheliga vaadata.
Parimate soovidega
Heli Grünberg