kiiruluu õmblus 29.01.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Meie 3-kuusel pojal ei ole kinni kasvanud kiiruluu õmblus (ava on u 1-1,5 cm suure lõgeme alumisest tipust otsmiku suunas alla avatud). Kas see on rahhiidi tunnuseks? Või kasvab see kinni erinevalt - mõnel varem, teisel hiljem? Lõgeme ääred on korralikult tugevad, samuti pole ühtegi teist rahhiidi tunnust. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lõgeme kuju ja suurus varieeruvad imikute vahel. Teie kirjelduse järgi saan ma aru, et tegemist võib olla lihtsalt noolja kujuga lõgemega. Suur lõge sulgub lapsel umbes 1,5 aastaselt. Kui lõgeme servad on tugevad ja Teie laps saab iga päev rahhiidi profülaktikaks D-vitamiini, ei peaks Te rahhiidi pärast muretsema. Lõge võib olla suurem ka juhul, kui lapse pea kasvab kiiresti, kui Teie lapse perearst on rahul lapse peaümbermõõduga, ei ole põhjust muretsemiseks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor