vaksiinidest ja vaksineerimisest 22.04.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kuidas kommenteerite järgmisi argumente, miks ei tohiks last vaksineerida (Perekoolist).

Üks põhjusi, miks arst soovitab viisikvaktsiini on see, et ta saab korraga viie vaktsiini kohta linnukese kirja. Arstid on sundolukorras tänu WHO nõuetele ja PEAVAD saama oma 95% täis.

Infanrixis (viisikvaktsiin) ei ole elavhõbedat, aga sellest on nii palju räägitud, et seal on alumiiniumiühendeid (mõelge natuke, alumiiniumnõudest ei soovitata süüagi kuna see reageerib toiduga ja on mürgine, teie lasete seda lapsele sisse süstida). Lisaks on seal formaldehüüdi ehk sipelghapet mis on mürgine isegi sisse hingates ja ükskõik mis kogustest. Lisaks on seal veel 2-Phenoxyethanol, arengu- ja viljakushäirete põhjustaja, ainevahetuse mürk (segab kõikide rakkude ainevahetust) ja os suuteline blokeerima immuunsüsteemi loomulikku kaitsevõimet.

Vaccine Adverse Event Reporting System andmebaasis http://www.vaers.org/scripts/data.cfm on vaktsiinide nimed ka ära toodud, mis tüsistusi on põhjustanud...Infanrix, Engerix, Imovax, Priorix, Hiberix, Varilrix, Tetavax... kõik samad, mis meil kasutusel on.

Ei teagi kuidas suhtuda ja käituda? Kas ikka lasta oma kuu vanust beebit edaspidi vksineerida või mitte?

Vastust oodates,
segaduses laspevanem.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Vaktsiinides on ikka lisandeid, milleta vaktsiini toimine ei ole võimalik. Vaktsiini kasutuselevõtule on ikka eelnenud pikk uuringuperiood. Alumiiniumsoolad on kõigis vaktsiinides, kus on difteeria ja teetanuse toksoid. Ilma alumiiniumsooladeta vaktsiin ei toimi. Difteeria ja teetanuse vaktsiin on kasutusel olnud juba ligi 50. aastat, ja ikka alumiiniumi sooladega. Selle aja jooksul ei ole ilmnenud kõrvaltoimeid, mille põhjustajaks alumiiniumi võiks pidada. Lugedes internetti, võib alati leida andmeid, mis hirmu nahka ajavad. Süvenemisel aga selgub, et ei ole ühtegi viidet korralikele ja arvestatavatele teadusuuringutele. Või selgub koguni, et põhjalikud teadusuuringud on leidnud vastupidist. Kolmas võimalus on, et tõlgendamine on vale ja eksitav.
Vaktsineerimine on vanema otsustada. Mina ei julgeks võtta endale vastutust ja riski, mis tekib siis, kui laps on vaktsineerimata. Arstina ei tahaks küll kogeda haigestumist näiteks difteeriasse. Võib juhtuda, et tagantjärele ei ole võimalik enam midagi teha ja muuta. Loomulikult on võimalik, et ka vaktsineerimise järgselt tekib, harva küll, kõrvalnähte- palavik näiteks, süstekoha punetus jt. Risk on väike, aga kunagi mitte 100% olematu. Nii nagu ravimite kasutamisel on võimalus, et tekib allergiline reaktsioon jne.

Edu soovides ja vaktsineerimist siiski soovitades
Heli Grünberg