3 kuusel lapsel e coli 05.08.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minu 3 kuusel lapsel avastati pissiroovis e coli 10/6 10 /3
Ph tase 9 nitriidid positiivsed ketokehad 1.5
Ka Maksaproovid ALAT 63 ja ASAT 68
Läksin kuna laps selline viril tahtsin kontrollida B12 taset see oli normis 342
Bilirubiin 0 leutrotsüüdid 0 Elütrotsüüdid 0
Lastearst määras ab algul Augmentin Fruit 2× päevas 2ml , lapsel lõi kõhu lahti ütles , et enam ei annaks seda . Siis kirjutas Bactrim 2 × päevas 2.5 ml lapsel ikka kaka vedelam kas see on nornaalne , mitupäeva see võib kesta laps saab ka brobiootikmume linex tilgad 6t päevas
Kas ALAT ja ASAT võivad olla tingitud sellest kõrgemal , et lapsel pissiproov korrast ära ?
Lapsel tehtud ka uh uuring kõhust seal oli kõik korras
Olen väga mures ootan teiepoolset vastust . Aitäh !

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Saan aru, et lapsel on diagnoositud kuseteede infektsioon ja seepärast määratud antibiootikum ravi. Antibiootikumide kõrvaltoimeks võib olla vedelam iste, mis taandub pärast ravi lõppu.
Maksanäitajate tõus ei ole väga suur ja võib olla tingitud põletikust. Kas vereanalüüs võeti veeniverest, sest nö näpuotsa vereproov võib anda ebatäpse tulemuse. ALAT ja ASAT proovi peab kordama, kui lapsel on kuseteedepõletik välja ravitud.

Lugupidamisega,
Tiia Voor