Vereproovi analüüs 16.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Lisasin analüüsi vastustest pildi. Eelinfoks: olen 30, ülekaaluline, sünnitanud ei ole, menstruatsioon on üldjuhul regulaarne, kui vahepeal on stressist tsükkel pikemaks làinud. Kroonilistest haigustest täpsustamata astma ning aneemia. Vereproov tehti, et välistada PCOS. Kahjuks arst tuleb tööle alles kahe nädala pärast, kui vereanalüüs tekitab muret. Kas selleks on põhjust? Mis oleksid lisauuringud. Saadetud on ka endokrinoloogi juurde (enne vereproovi võtmist). Aeg alles detsembris.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereproovi tõlgendamiseks on vaja rohkem andmeid, mida teab teie günekoloog. Samuti põhjust ehk millisele kliinilisele küsimusele see vereanalüüs vastama peaks. PCOS diagnoosimiseks peab lisaks AMH vastusele hindama ka piltdiagnostilist ja lokaalset leidu. Seega ma ei hakka ainult vereproovi põhjal tegema meelevaldseid oletusi, see võiks olla vale.
Ma arvan, et lisauuringuid vaja ei ole. Kuna tegemist ei ole erakorralise seisundiga, siis võiks rahulikult oodata oma günekoloogi tagasi ja lasta tal tulemusi (mitte ainult vereproovi tulemusi) endale lahti rääkida.
Midagi väga patoloogilist neis tulemustes mulle silma ei hakka, kuid teiega tegelev günekoloog teab täpsemini.

Lugupidamisega
Marge Kütt