Alaseljavalud ja uriinianalüüsi tõlgendamine 12.12.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Ma soovin, et Te aitaksite mul tõlgendada uriini,-ja vereproovi tulemusi. Soovin veenduda, et kumbki ei näita põletikku.
Sattusin 10.12 erakorralisse tugevate valudega alaseljas, valu rohkem paremalpool. Algselt kahtlustati neeruvaagnapõletikku, kuid tehti ka covid test, mis osutus positiivseks. Koheselt öeldi, et alaseljavalu on seotud covidiga, ning et analüüsid on korras. Ma väga palun Teie abi, et Te vaataksite need tulemused oma pilguga üle, kas seal analüüsides näitab põletikku.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereanalüüs põletikule ei viita: Leu (WBC) 6,6 ja CRP 7.
Uriini analüüs on vastukäiva tulemusega - uriini ribaanalüüs on täiesti korras minimaalsete valgu jälgedega, viimane on viljakas eas naisel juhuslikus uriinis tavapärane leid ja ei viita eraldiseisvale patoloogiale. Siiski on tehtud mikroskoopia ja leitud sealt veidi rohkem erütrotsüüte ja epiteelrakke. Kuid selline leid ei toeta püelonefriidi diagnoosi.
Arvan, et selja valude põhjust tuleb otsida mujalt, pigem tuleks välistada lihaspingest tingitud alaseljavalu.

Lugupidamisega
Marge Kütt