Vereproovi näitajad 01.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on juba pool aastat mure oma vereproovi pärast. Täna sain eilse analüüsi tulemused, aga ma ei saa aru, mida need lühendid tähendavad. Palun Teie abi selle lahti harutamisel, et saada aru, kus on probleem
WBC - üle normi 10,8 E9/L
MCHC - alla normi 321g/l
Lymph - üle normi 6,2 E9/L
Mxd - üle normi 0,9 E9/L
MPV - alla normi 8,8fl
eGFR(Crea, CKD-EPI) - alla normi 53,1 ml/min1,73m2
Leukotsüüdid - üle normi 4/hpf

Uriini ribaanalüüs - üle normi 25E6/L
Bakterid - vähe
Ribaanalüüs - negatiivne

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui teie probleemiks on seljavalu, siis enamasti lähtub probleem lülisambast. Laboriuuringutel on siin vähe tähendust, antud juhul tehtud hematoloogiline uuring, Crea ja GFR ja uriini analüüs, saan aru? Selline komplekt võib vastata kliinilisele küsimusele, kas seljavalu ei või olla põhjustatud neeruhaigusest. Kuna uriinis on positiivsed bakterid ja leukotsüüdid, peaks kaaluma uroinfektsiooni võimalust ja vajadust seda ravida. Kuid ainult analüüsi põhjal seda diagnoosida ei saa, arstiga peaks kokku saama.

Lugupidamisega
Marge Kütt