Põletikunäitaja 11.05.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, väänasin hüppeliigese trenni tehes välja, täpsemalt deltalihase, kuna nahk oli üsna kuum selle koha pealt, palusin perearstil teha vereproovi, CRP tulemuseks oli 30, pereõde väitis et see on normaalne ja antibiootikume ei ole vaja? Kuna pereõde on ka varasemalt valesid nõuandeid andnud, siis kas tõesti 30 on normaalne?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

CRP 30 mg/l ei ole normaalne 30-a. vanusel naisel.
Kuid selline väärtus esineb reeglina mitte bakteriaalse põletiku korral, mis ei vaja antibiootikume. Ka trauma ise võib põhjustada põletikku koes, millega kaasneb punetus, turse ja valu.

Kuid seda ravitakse reeglina näiteks ibuprofeeni või diklofenakiga, mitte antibiootikumisega.

Soovitan proovida apteegi käsimüügist saadava ibuprofeeniga, loodetavasti saab kaebusele leevendust. Ka muud mittesteroidsed põketikuvastased ravimid sobivad.

Lugupidamisega
Marge Kütt