põletikunäitaja veres 20.02.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen mures pikalt põletikunäitaja pärast veres. November 2021. a haigestusin, 1 päev palavik ja 3 nädalat väga rasket köha-köhahooge. Novembri lõpus oli põletikunäitaja 38. Sain AB-d. Peale seda tehtud vereanalüüsides põletikunäitaja 19-24 vahel (4 erinevat analüüsi detsembrist veebruarini.
Kaebused viimasel aastal
Detsembri lõpus 2021. tekkisid kõrvetised ja kõhuvalud (siiani). Kõhuvalu pidev, tuim, mitte väga tugev, kuid pidev.
2021.a aprillis peale test vaktsineerimist mõned tunnid hiljem kõndima minnes ei olnud võimeline liikuma rohkem kui 400 m, üks jalg keeldus liikumast, jutkui oleks üksi jalutamas käinud ja pika maa maha kõndinud ja väga väsinud . Helistasin perearstile, kirjutas verevedeldajat. Peale seda on liikumine üsna vaevaline, jalad on ikka nagu kanged või tuimad. Kehakaalu lisandunud aastaga 25 kg.
Gastroenteroloogi juures käidud, kõik korras. Günekoloogi juures käidud, kõik korras. Endokrinoloogi juures käidud, kõik korras.
Lisaks üldine väsimus, stress.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõhuvalud ja seedeprobleemid koos CRP suurenemisega, samas kehakaalu kasv kuni 25 kg aastas.
CRP pikaajaline püsimine noorel inimesel ei ole kindlasti normi variant. Kas gastroskoopia oli korras? Jalgade liikumishäirest ma ka päris aru ei saa. Kas verevedeldaja on jätkuvalt peal?

Kuna olete käinud mitme eriarsti juures, siis keeruline soovitusi jagada. Ehk võik alustada toitumisnõustajaga ja püüda kehakaalu vähendada, selline suurenemine tundub ohtlik. CRP-l tasub samas silma peal hoida ja kui kaebused püsivad, ei ole ülearune korrata eriarstide visiite. Vahel on ka nii, et mõni aeglaselt tekkiva patoloogia ei ole esimese korraga selgelt diagnoositav. Kindlasti hoidke perearstiga sidet. Siiani on sümptomid ebaspetsiifilised.

Lugupidamisega
Marge Kütt