COVID antikehad 10.09.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tegin täna (10.09.21) Covid antikehade testi. Võrreldes märtsIkuuga on antikehade näit oluliselt suurenenud. Märtsis oli see alla 1000, nüüd üle 2200. Covidi põdesin läbi jaanuaris ja ma pole vaktsineeritud. Tekkis küsimus, kuidas selline asin on üldse võimalik?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

COVID-19 vastane immuunsus on tõesti seotud antikehadega. Nende "arv" ei ole kvantitatiivne.
Kui tegite uuringud eri laborites või kasutas labor erinevaid mõõtmismeetodeid, siis on selline "suurenemine" päris ootuspärane.
Nimelt näitavad kõik erinevad meetodid erinevaid numbreid ja kuna uuuring ei ole standardiseeritud, siis pole olemas ühtegi nn. "õiget" numbrit, õiged on kõik.
Teie uuringu tulemus näitab, et teil on olemas piisav antikehade kaitse, s.t. neid on rohkem kui ca 50 arvuline piir. Dünaamikas numbrit jälgides tasub tähelepanu pöörata ainult sellele piirile,mitte numbrite suurenemisele või vähenemisele.

Lugupidamisega
Marge Kütt