P-SARS koroonaviirus 2 Ab QN 15.10.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Tere,
Sattusin suvel 2021 haiglasse (teine haigus) ja teiste analüüside käigus "üllatusena" selgus, et plasmas on
" P-SARS koroonaviirus 2 Ab QN - 228,4 kU/l negatiivne."
Suvel ei olnud ma vaktsineeritud veel, koroonat ka ei olnud mul ametlikult diagnoositud selle ajani.
Palun selgitage, mida see plasma analüüsitulemus tähendab. Kas olen ma "salaja" enda teadmata ning ilma sümptomiteta põdenud Covid-19?
Tänan ette vastuse eest

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vaktsineerimata inimesel tekivad nakkushaiguste, k.a. koroonaviiruse vastased antikehad põdemise tagajärjel. Teatud juhtudel põetakse seda haigust kas täiesti kaebustevabalt või on kaebused väga tagasihoidlikud, inimene ennast haigena ei tunne ja sellisel juhul ka testima ei lähe.
Suure tõenäosusega olete põdenud koroonoviirushaigust sümptoomidevabalt.
Vaktsineerimine on sellisel juhul aga väga soovitatav, asümptoomne põdemine ei anna piisavat immunoloogilist kaitset uue haigestumise vastu.

Lugupidamisega
Marge Kütt