Ferritiini näit kõrge 31.10.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tervist,
Millise eriarsti poole pöörduda, kui kuu aega tagasi oli S-Fer üle 550 ja nüüd kuu möödudes üle 650 ?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere
Ferritiin näitab organismi rauadepoode seisundit ja muuhulgas kuulub ägeda faasi valkude hulka. Kindlasti on täpsemaks vastuseks vajalik hematoloogiline uuring CBC 5Diff. Seega võiks alustada perearstist ja hinnata koos, kas tegemist võiks olla põletiku või raua ainevahetuse probleemiga. Lugupidamisega, Marge Kütt