Leukotsüütide arv madal 2 20.12.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tänan, et vastasite minu küsimusele madala leukotsüütide arvu kohta. Lisan enda hematoloogilise uuringu kõik tulemused, et oleks lihtsam võimalikke põhjuseid hinnata. Olen väga tänulik teie tagasiside eest.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Tänan, et otsustasite lasta üle vaadata ka kogu hematoloogilise uuringu. Vahel võib üksiknäitajaid hinnates jõuda valele tulemusele.
Teie uuringu puhul midagi ootamatut ei selgunud. Teil puuduvad aneemia tunnused ja punavere näitajad ja indeksid on kõik normi piirides. Samuti ei ole probleeme trombotsüütidega. Kuna kirjutate, et olete läbinud keemiaravi, siis oli oluline näha, kas rakke on vähe ainult leukotsüütide rakureas või on mõjutatud ka erütrotsüütide ja trombotsüütide tootmine. Viimased on korras, ainult leukotsüütide reas on vähe rakke.
Võib loota, et see on mööduv ja leukotsüütide hulk suureneb aja jooksul. Viimase kuu languse põhjuse kohta ei oska oletusi teha, kuid kui olete põdenud mõnda hetkel paljulevinud viirusinfektsiooni, siis siin võiks olla seos.

Soovitaksin siiski vereproovi korrata nii kuu-kahe pärast, et hinnata leukotsütoosi. Saab teha nii perearsti juures kui tasulise uuringuna nii eralaboris synlab kui Tallinna haiglate juures asuvates verevõtu kabinettides.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Hemotoloogilised uuringud_näitajad paigast ära

Tere,

Pöördusin ootamatu alaseljavaluga (nimmepiirkond, sabakont ja tuharad), mis ka alakõhtu ning hiljem vasakusse jalga kiirgas, arsti poole. Arst tegi vereproovi ning eile mainis tulemuste ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teil on hemoglobiin alla referentspiiri (nn.normi), samuti on madalam MCV, MCH ja MCHC, mis koos viitavad rauapuudusest tingitud aneemiale, kus punaverelibled on väikesed ja sisaldavad ...

Loe edasi

Лейкоцит

Здравствуйте!
Делали анализ ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,

Leukotsüütide väärtuses 3,8 ei ole veel midagi muretsemapanevat, sest nende alumine norm on 4,0. Soovitan aeg-ajalt teha kordusanalüüse ja kui leukotsüütide arv näitab langustendentsi, ...

Loe edasi

monotsüüdid

Mida näitab monotsüütide arv veres? Millele see vihjab, kui nende protsent veres on näiteks kõrgem normist? Või madalam?
Kõige paremat soovides Kati.

Vastas dr Jüri Laasik

Tere Kati,
Monotsüüdid kuuluvad valgevereliblede e. leukotsüütide hulka ja on fagotsütaarsete omadustega, st. nad on võimelised "neelama" organismi tunginud mikroobe. Nad produtseerivad ka interferooni, ...

Loe edasi

maksapõletiku analüüsid

mida tähendab täisvereanalüüs

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Täisvere analüüs tähendab kõige tavalisemat vereanalüüsi, mille puhul määratakse hemoglobiini sisaldus, leukotsüütide ja erütrotsüütide arv ja nii edasi.
Tervitades
Jüri Laasik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi