Madal WBC veres 12.07.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie poole seoses sellega, et püsib madal WBC veres. See on nii juba olnud vähemalt 2017. aastast. Tulemused on olnud järgmised (tulemus ning sulgudes aasta ja kuu): 3,71 (juuni 2017), 3,43 (oktoober 2017), 3,33 (jaanuar 2018), 4,33 (märts 2019), 3,2 (mai 2019), 2,79 (juuni 2019), 3,26 (2020), 2,69 (juuni 2021).
Haige nendel aegadel enda meelest olnud ei ole. Külla aga olen olnud depressioonis ning samuti on perearst soovitanud korralikult süüa ja seeläbi immuunsüsteemi tugevdada. Hiljuti oli ka kooli lõpetamine, eksamid, uurimistöö kaitsmine, mille pärast korralikult põdesin ning muretsesin. Samuti on kehakaal pisut langenud. Hiljuti oli ka raua sisaldus veres pisut madalam, samuti hemoglobiin ning võtan rauatablette.
Kas Te oskaksite öelda, millest madal leukotsüütide tase veres võib olla tingitud? Kas peaksin olema mures?

Ette tänades!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Madal leukotsüütide arv veres on teie individuaalne näitaja, korduvatest määramistest selgub, et selline väärtus on püsiv.
Kõigil tervetel inimestel on olemas omad individuaalsed normiväärtused, need ei ole kaugeltki kõigil tervetele üldtunnustatud referentspiiride keskel, vaid võivad vabalt olla alumisel või ülemisel piiril, 5% tervetestinimestest võivad teatud laboratoorsed näitajad neid piire ka pisut ületada.
Seega on väga hea, et olete oma individuaalsest iseärasusest teadlik.
Soovitaksin infektsioonidesse haigestumise korral alati teha vereanalüüsi ja informeerida oma raviarste, et teie leukotsüütide arv on madal. Teatud nakkuste puhul võib haigusega seoses leukotsüütide arv langeda ja teie puhul tuleks vereanalüüsil siis kindlasti silma peal hoida.
Terve olles muretsemiseks põhjust ei näe.

Lugupidamisega
Marge Kütt