Sarnaluu operatsioon > alumine silmalaug liikumatu 31.10.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Ca 40 kalendripäeva tagasi juhtus õnnetus, mille tagajärjel tehti esteetiline operatsioon sarnaluu reponeerimise osas.
Selleks tehti järgnev:

* Opiväli infiltreeriti lokaalanesteetikumiga;
* Nahk ja nahaaluskude läbitud teravalt;
* Nüril teel tungitud luuni;
* Leitud murrupilu;
* Murd reponeeritud ja fikseeritud osetosünteesiplaadiga;
* Hemostaas. Haav suletud üksikõmblustega Dafilon 5/0.

Operatsiooni järel on muutunud liikumatuks alumine silmalaug sisselõike koha tehtud piirkonnast. Silmi kissitades, naerdes ja/või üht silma pilgutades paistab silm viiendiku võrra suurem (sest alumised lihased ei liiguta kaasa silmalaugu)

Kahjuks ei ole kirurgiga veelühendust saanud ning ei tea, kas tunda muret või on see ajas lahenev?
Usun, et taastumine on individuaalne, kuid mis aja möödudes peaks muret tundma?

K.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere !
Teie kirjelduse järgi on raske ennustada, kui pikalt võtab alalaugude lihase töö taastumine aega ja mil määral see üldse taastub. Usun, et õige vastuse saate ikka Teid opereerinud kirurgi käest, sest tema oskab Teile vastavalt operatsiooni ajal nähtule ka taastumise osas täpsemat nõu anda. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree