Rasestumine enne rinnasuurendus operatsiooni 31.05.22 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen planeerinud järgmine kuu minna rinnasuurendus operatsioonile kuid selgus, et olen rase (umbes kuu). Kas endiselt võin operatsiooni ette vōtta? Kas peaksin edasi lükkama? Mōjutab see rasedust?

Aitäh!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Vabandan otsekohesust, kuid minu arvates teha rinnasuurendusoperatsiooni raseduse ajal, enne sünnitamist on rumal otsus - ei ole võimalik ette ennustada, kui palju suureneb rind füsioloogiliselt ja kui kaua Te imetate ja rinna piirkonna nahavenitus kestab ja kuidas siis rinnanahk tagasi pinguldub. Seda siis rinna ilu mõttes.
Kindlasti ei soovitaks üldnarkoosi võimaliku negatiivse mõju tõttu loote arngule plaanilist operatsiooni vähemalt esimese rasedus-kolmandiku ajal. Turvalist lapse-ootus aega ! Lugupidamisega, dr. Peep Pree