Botoxi süstid 04.12.20 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Lgp Doktor!

Minul on suur mure, käisin 10 päeva tagasi tegemas esimest korda elus ostaesisele botuliintoksiinisüste. Peale prodtsetuuri oli kõik nagu korras, otsaesine veidike kakkus. Süstid tehti horisontaalkortsudele. Umbes kolmandal päeval lisaks kiskumis tundele otsmikus, hakkasid peavalud , mis kondavad mööda pead ringi, enamasti kuklas ja pealael. Otsimiku kiskumistunnet on tunda natuke. Lisaks on hetkel möödas süstidest 10 päeva aga mu parem kulm on kõrgemal ja sellega veninud kõrgemale ka natuke silmalau. Teised ei saa aru aga ma ise saan. Ometi käisin süste tegemas mainekas kliinikus, kuid nüüd kardan, et nägu jääbki selliseks ja peavalud samuti. Minu küsimus Teile, kas peavalud võivad olla seotud süstidega? Varem peavaludega probleemi ei olnud, samuti on käed ja jalad külmad. Ja kas on lootust, et see kulm vajub tagasi? Või 10 päevaga ongi tulemus lõplik? Arst ütles, et kõik loksub näos paika, aga siiani pole seda juhtunud.
Olen väga mures.
Teid ette tänades :)

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere !
Peavalude põhjusi on indlasti mitmeid, botuliini-süstide korral on ka seda väga harvaesineva, mööduva võimaliku probleemina kirjeldatud. Et inimese lihaste anatoomia võib olla näos asümmeetriline, võib ka sümmeetrilise süstimise korral olla vähene poole-vahe. Kuna toksiini mõju on organismis mööduv, ühtlustub kindlasti ka see kulmude asümmeetria. Lugupidamisega, dr. Peep Pree