Keloidarmid õlal 11.11.22 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

12a.tüdrukul õlavarre luumurru tagajärjel opereeriti välja sinna operatsiooni käigus paigutatud vardad. Avade asemel tekkisid keloidarmid, mis häirivad igapäevaelu, kuna tegu on noore neiuga. Süstid armidesse ei aidanud. Laserit ei soovitata. Kas on veel mõni lahendus? Tänan!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Kui hormooni-süstid on juba proovitud, siis soovitaksin proovida lokaalset armi-ravi silikoonplaastritega - see on küll pika-aegne ja tüütu, kuid vähemalt ei ärrita kudesid geneetilise soodumusega armkoe vohamisele.
Võib muidugi ka uurida kiiritus-ravi võimalusi radioloogide käest. Lugupidamisega, dr. Peep Pree