Nina trauma 26.05.14 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et 7 kuud tagasi oli nina trauma, sellest ajast alates oli nina piirkonnas asümmeetria. Käisin Margus Luht konsultastioonil. Tema ütles, et mul ilmselt tegemist sisemise nina asümmetriaga(diagnoosiks kirjutas kolju asümmeetria), et tema teeb korrigeerib vaid välimese nina defekte. Välimuselt defekt on hästi nähtav, nina parem sein on nagu rohkem tõstetud(või nagu pasites), kui vasem pool. Kahlustan, et mul oli processus frontalis maxillae murd, kuid CT ei olnud tehtud. Mida te soovitaksite mulle teha? Kas Teie kliinikumis tegeletakse sellega? Või kas mul tuleb näo-lõualuu kirurgile pöörduda? Kas seal tehakse selliseid plastilisi opertasioone? Kas nad teevad seda korrigeerimist, kui ei ole tervisele ohtu, vaid esteetiline defekt. Siis kas Te võite soovita kliinikume välismaal(Lätis naiteks, kust mina saaksin abi saada). Või see defekt ilmselt jääb elu lõppuni? Tänän ette vastuse eest.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Kahjuks ei saa ma selle ühe foto põhjal küll kindlalt vastata, millega tegemist. Võite ju konsulteerida ka mõne teise ninakirurgiga või siis tõesti näo-lõualuude kirurgidega Tallinnas PERH-is või Tartu Ülikooli Kliinikumis. Usun, et CT annaks täpsema vastuse, millega tegemist ja siis saab ka otsustada, kas ja kus on edasine ravi võimalik, meil Eestis või mujal. Kui CT tehtud , võiks ju konsulteerida ka meie kliinikus vastuvõtte ja operatsioone tegeva ninakirurgi Dr. Priit Kasenõmmega. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree