Acne armid. 21.12.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Minul oli probleem acnega 1 aasta tagasi.

Sain head ravi,kuid lõua piirkona jäid acne armind.

Olen proovinud üht kreemi armide raviks,kuid lugesin siin Contractubex kreemi kohta.

Kas see aitab acne armide vastu ja kas seda saab apteegist ilmas retseptita?

Kui sellest pole abi kas tasub minna mikrolihvimisele või on teil pakkuda mingit muud varjanti?

Ise olen 20 aastane noormees.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere,

ldiselt kaldun arvama, et aasta-vanustele armidele Contractubex eriti palju mõju ei avalda, küll aga ei tee selle kasutamine kindlasti ka halba. Rohkem julgen küll uskuda korduvate mikrolihvimiste tulemuslikkusesse.

Tugevamat lihvivat toimet omab kindlasti mehhaaniline süva-lihvimine e. dermabrasioon või siis natuke "pehmem" laserlihvimine. Mõlema operatsiooni negatiivseks pooleks on aga nädalaid kestev uue naha moodustumine ja hilisem punetus mitme kuu vältel.