Aknearmid 25.07.20 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 31 a. ja mul on mõlemad põsed kaetud ulatuslikult atroofilist tüüpi aknearmidega, mis tekkisid ca 15 aastat tagasi. Põletikke enam ei esine ja seetõttu ühtegi vastavat ravimit ka ei kasuta. Mõned aastad tagasi kasutasin internetipoest tellitud dermarollerit kuid selle kasutamisest tekkisid hoopis naeratamisel nähtavad üle põskede kulgevad kortsukesed. Kindlasti on nahk 15 aasta jooksul vananenud ja mõnevõrra lõtvunud. Aknearmidele on lisandunud seega dermarolleri kasutamisest tekkinud kortsukesed ja naha lõtvus.

Palun soovitusi, mida saaks teha, et need aknearmid enam näha ei oleks? Kuidas on võimalik saavutada tulemus, mille puhul ei ole üldse aru saada, et on sellised armid olnud ja et neid on millegagi töödeldud/ravitud? Kuidas on võimalik saavutada tulemus, et nahk näeks jälle sile ja terve välja? Kas selleks oleksid vajalikud mingit tüüpi lõikused, täitesüstid, keemilised koorimised, laserlihvimised või midagi mida ma ei ole maininud? Kuidas saada ilus, korralik, veatu ja loomulik (st mitte moondunud) tulemus? Millised on Teie kogemused seda tüüpi aknearmide töötlemise/ravimisega?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Erinevalt nii mõnestki palju-lubavast interneti-reklaamist olen küllatki skeptiline acne-järgsete armide kaotamise/täieliku silendamise osas. Isiklik kogemus seetõttu ka puudub. Loetu-kuuldu põhjal võiks mingit kasu olla kirurgilisest (sügavamast ) nahalihvimisest tugevamate hapete või laserite abil. Ehk tasuks uurida mõnest nn. laseri-kliinikust, näit Vitaclinika Tallinnas. Head on kirjutatud ka tüvirakkude-teraapiast, PRP-protseduuridest, mida kombineeritakse sageli naha enda regeneratsiooni-võimekuse stimuleerimiseks naha nn.mikrovigastamise-protseduuridega (näit. dermarollerite abil). Veelkord kordan, et kuna isiklikud kogemused puuduvad, ei saa Teile midagi kindlalt tulemuslikku soovitada Teie poolt soovitud "ilus, korralik, veatu ja loomulik tulemus" saamiseks. Lugupidamisega, dr. Peep Pree