iiveldus 20.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 44 a. naine ja hädas iivelduste,röhitiste ja gaasidega umbes 20 aastat,kuid nüüd on lisandunud muud haigused.Probleem on selles et ei talu ravimeid,kuna siis vaevlen pidevas iivelduses(ka südamekloppimises).Ja hiljem pean nädalaid olema dieedil.On uuritud,miskit pole leitud.Olen olnud tilgutite all 7 päeva (aastaid tagasi,kui arsti nõuandeid järgisin,süüa kuivikuid ja kummeliteed) . Olen ise endale ravimi leidnud ja see on festal(Plestal).Vähemalt iiveldustega saab siis pika aja peale hakkama. Kas oleks antud juhul seedeensüüme vajalik uurida (mida pole tehtud)? Mis tekitab iivelduse järgselt värskete piimatoodete,saiatoodete hapneva maitse suus?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kirjeldatud kaebused mahuksid mõiste, düspepsia alla. Siiski leitakse düspepsia ehk vaegseedimisega haigete tähelepanelikumal uurimisel haiguslikke põhjusi. Võimalik, et 20 aasta jooksul on mõningaid uuringuid juba tehtud. Lihtsamatest olgu nimetatud piimasuhkru taluvuse test, teraviljaga seotud peensoolepõletiku testid. Kui pole tehtud, siis sellest võiks arst alustada.
Tervitades,
Toomas Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

pankreatiit chr.

Mulle on pandud diiagnoosiks pankreatiit chr. Valuvaigisteid ma ei talu, tekib iiveldus, natuke leevendab valusid Nospa. Kui tihti ja kui kaua võib seda tarvitada?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Ikka siis kui valutab. Loodan, et olete loobunud ka alkoholist kui põhilisest kroonilise pankreatiidi põhjustajast.
Dr Kariis

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi