refluks 08.07.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere ja vabandan tülitamast, mõtlesin, et kasulik kuulata nn second opionion´it
ALGUS novembris: hommikul iiveldust ja kõht lahti, järgnes periood, mil suhu tuli periooditi mädamuna maitset, magu tundus ületäitunud.
Järgnes gastroskoopia koos biopsiaga (diagnoosiks krooniline gastriit)
Raviks määrati PANGROLI 10 000. Kasutasin 1 - 1,5 kuud.
mädamuna kadus, jäi raskustunne maos; hommikuti oli kõht aga väga lahti, pidin ikka 3-4 korda kempsus käima.
SIIS algasid kõrvetised, tuliselt põletavad huulteni välja, kestis umbes nädala päevade viisi pidevalt. Raviks OMEP. Ei aidanud.
Pikapeale kõrvetised leebusid. Siis gastroenteroloogi diagnoosiks söögitoru ja mao erosioonid ning refluks. Raviks nexiumit. Olen tänaseks kasutanud 3 originaali 40 mg tablette.
PRAEGU:
- hommikuti väike iiveldus ja kõhulahtisus. Järgneb 5-6 tundi päris normaalset enesetunnet.
- kusagil peale lõunat algavad rõhatised ja ka kõrvetised iga röhatusega. Mõnikord tundub, et kõrvetavad rõhatused tekivad umbes 2 tundi peale nexiumi võtmist.
- õhtul maos häirivalt ebameeldiv täitumistunne, diafragma oleks nagu ülesse surutud. Rõhatisega kaasne paari minuti pikkune kõrvetav tunne sõõgitorus.
- õhtul , öösel, hommikupolikul meeletu gaaside liikumine ja kõhukorin. Tundub, et magu ja sooled on õhku/gaasi täis. Suust väljub küllalt sageli õhku/gaasi kaskaadidena (pika joana suur ports).
Toidust olen kõrvaldanud kõik oma arvates häiriva.
Kas jätkata nexiumiga? Olen 57 aastane naine.
Ette tänades

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Korrektsuse huvides ei saa anda "second opinioni" nii ühekülgse informatsioni alusel. Puuduvad objektiivsed andmed (uuringute vastused) ja haige läbivaatustulemused. Tähtis koht arsti töös on küsitlemisel, mis on arsti poolt suunatud tegevus oletatava haiguse kohta käiva kinnitava või eitava informatsiooni saamiseks. Seetõttu ärge lootke saada kirja või telefoni teel arstiabi. Aga võtan omale julguse kommenteerida kirjeldatud andmeid.
Diagnoosi küsimus on siiski ebaselge. Kindlasti ei ole vaevused seletatavad kroonilise gastriidiga. Viimane võib teil suure tõenosusega ka olla. Tuleks teha täiendavaid seedetraktiuuringuid võimaliku haiguse avastatamiseks ja kui seda ei leita siis ravida seedehäiret vastavalt sümptomitele.
Kasutatud Pangrol ja Omep või Nexium on asjakohased ja sobivad kirjeldatud seisundite raviks.
Dr. Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

refluks


Tunnen kurgus tükitunnet, mis lamavas asendis ennst tunda ei anna.
Esinevad ka kaela- ja kukla- ning seljavaevused ning peale söömist väga intensiivsed röhatised.
Kõrvetisi ei esine. ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere Marika.
Nüüd läks vist vähe viltu. Larüngofarüngeaalne refluks tähendab kõri-neelu tagasivoolu, mida te ilmselt ei mõelnud. Teie kaebused ei viita sugugi väga veenvalt gastroösofageaalsele refluksile ...

Loe edasi

duodenogastraalne refluks

Minu lapsel avastati duadenogastraalne refluks , raviks soovitati dieetravi. Soovin teada , kas see on piisav ?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Kas laps on kahe kuu või kahe aasta vanune? Kas diagnoos on endoskoopiline?
Sageli ei ole reflukshaiguse puhul dieedist üksi piisavat tolku ja kasutatakse ka ravimeid, aga kõik sõltub ...

Loe edasi

Refluks

Tere!

Mul on selline küsimus, et kui mul on refluks ja sulgurlihase mittekorralik töötamine, siis milliseid asju võib see endaga kaasa tuua? Ja kuidas seda ravida? Näiteks mida süüa. Vähemhappelisi ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Mõtlesin esimese hooga, et tegu on väljaheite pidamatusega, aga korduval lugemisel tundub, et reflukshaigus ehk söögitoru alumise sulguri talitlushäire.
Minu arvates ei ole see parandatav. ...

Loe edasi

refluks haigus

Tere !
Mul diagnoositi kuu aega tagasi gastroösofageaalne refluks haigus. Tarvitan praegu omeprasooli. Ära on kadunud kõrvetised ja üldse on enesetunne paranenud. Mis mind aga endiselt häirib on ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Soovitan pöörduda taas sama arsti poole kes määras teile reflukshaiguse ravi, tema oskab täpsemalt hinnata võimalikku seost. Kaugelt vaadates oleks minu vastus pigem ei.
Dr Kariis

Loe edasi

refluks

Tere!

Sooviksin teada, kas refluksist on üldse võimalik 100% lahti saada või tuleb elu lõpuni tablette neelata. Olen 28 ja refluks piinab mind ca 5 aastat. Algul oli nii kaks korda aastas. ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Ei ole võimalik lahti saada. Kaebused vähenevad kui teil oleks võimalik kaalu langetada, muuta reshiimi ja toitumisharjumusi. Soovitame siiski ravimeid pidevalt. Alternatiiv oleks korrigeeriv ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi