Kaksteistsõrmiku haavand 06.09.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere Doktorid!
Kevadel avastati kaksteistsõrmikus kaks suudlevat haavandit.Tuvastati ka H.täheline bakter.Olen saanud kolmik ravi.Kuid sümptomid jäid vahelduva eduga püsima.Juulis tegin veel kuu Nexiumi 20 mg 1kord päevas.Kuid ikka midagi.Augustis alustasin jälle Nexiumi 20mg õhta ja 20 hommiku võtsin 2nädalat nii ja nüüd 2nädalat võtan hommikuti 20mg.Esialgu sain aru et see haavand tänapäeval pole keerukas ravida,aga mul võtab päris palju aega.Kas mõnel teisel ka nii palju aega võtab ja kas ära üldse paraneb.Suitsu teen kord nädalas .kohvi ei joo ja olen tervislikult elanud.Stressi ka pole,kuid nüüd hakkab juba tulema ,et nii kaua paraneb!Küll käin jõusaalis ,kas ka see võib kudagi mõjutada asja.Kas Aaloe söömine aitab?kindlasti on teil kogemusi rohkem.Ja veel avastasin, kui võtta pits valget vaevused kaovad ,miks nii ?!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere

Tuleks täpsutada, kas helikobakteri hävitamine ka õnnestus. Selleks võetakse mao limaskestast proovitükid, ehk tehakse gastroskoopia uuesti.
Viin jms kange alkohol võtab ikka valu vähemaks, aga haava paranemisele kaasa ei aita.
Teie, dr Kariis