düsbakterioos ja ärritunud soole sündroom 11.10.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27 aastane naine. Mind on uuritud paar aastat (probleemid algasid 2.5 aastat tagasi) ja erinevad arstid arvavad, et tegemist on kas düsbakterioosi või ärritunud soole sündroomiga. Mõlema puhul on ravi olematu, sest põhjust ei ole teada. Ei ole olemas dieeti, millega paremini tunneks. Samas Lacto Seven aitab veidi kõhtu rahustada ja võtan neid 2 tk hommikul ja 2 õhtul.
Kas on võimalik, et düsbakterioos põhjustab ärritunud soole sündroomi ja kui on, siis kuidas on võimalik mikrofloorat jälle tasakaalu saada soolestikus?
tänades, m

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Tegu on üsna raskesti uuritavate ja ravitavate seisunditega. Põhimõtteliselt peaks düsbakterioos ja ärritatud soole sündroom olema erinevad haigused. Nenede vahel võib olla seos. Tegu võib olla ka ühe ja sama haigusega, millele erinevaid nimesid antud. Ravipõhimõte peaks düsbioosi puhul olema siiski mikrofloora mõjutamine, aga soole ärritussündroomi korral soole talitluse mõjutamine. Lõpuks on see ikkagi arstimise küsimus.
Dr KARIIS