Ainevahetushäired,kõhnumine 03.08.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Minu abikaasa on nelja aasta jooksul kaotanud kehakaalust 10kg.Vanus 54,pikkus 187,kaal 67kg.Koln aastat tagasi tehti soolestiku uuringud(ka koe proov).Diagnoosiks oli soolte ärritus.On esinenud kõhulahtisust,tihti käib kõht päevas2-3 korda läbi.Püsivalt on tarvitanud reuma raviks Salazopyrini,mis on soolestiku pikaajaliseks raviks.Raviarst sõnul see aga kõhulahtisust ei saa põhjustada. Kuu aega tagasi katkestas ajutiselt arst soovitusel ravimi võtmise,samuti loobus Gefilus keefirist.Seedimine on korrastunud,aga kaalus juurde pole võtnud.Söögiisu on hea,samuti üldine enesetunne.Mida ette võtta kehakaalu normaliseerumiseks?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere,
Kaua oodatud vastus ei saa siiski olema sisuline. Kõhulahtisus ei ole enamasti süüdi kaalu languses. Kehakaal sõltub eeskätt toidu kaloraazist ehk siis toitumisharjumustest. Mõnedele haigustele võib küll olla iseloomulik nii kaalulangus kui kõhulahtisus. Teie abikaasa probleem nõuab siiski andmete täpsustamist ja vajadusel ka uuringuid kaalulantguse võimaliku põhjuse selgitamiseks.
Lugupidamisega, dr Kariis