maoprobleemid 08.09.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 33 aastane naine.Minu probleemid seedimisega algasid kevadel kui olin põdenud mõnepäevast kõhuviirust.Peale seda esinesid aegajalt teravad iiveldushood ja valuaisting maos,samuti oli tihti kõht nagu lahti käisin kakil päevas 2-3 korda,peamiselt hommikuti,enne oli nagu tunda kergetnõrkuse hoogu ja iiveldust peale kakimist enesetunne paranes kuigi vaevas pidev energiapuudus ja väsimus.Tarvitasin perearsti ettekirjutusel seedeensüüme ja rläbisin ravi Gasek-20 nega,ravimi tarvitamise ajal oli enesetunne hea aga peale ravi lõppu probleemid tulid tagasi.Tegin läbi teisegi ravikuuri sama rohuga,iiveldust enam ei esine aga maos nagu torgib ja on kerge valuaisting eriti peale sööki ja tühja kõhuga,või kui söön raskemat toitu ja tarvitan gaasilisi jooke.Torkivat tunnet tunnen nagu paremal pool ülakõhus ühes kohas mitte roidekaare all aga natuke eespool.On samuti probleemid depressiooniga ja alustasin mõni aeg tagasi ravi antidepressantidega.Perearst arvab et depressiooninähtude kadumisega peaks mööduma ka maoprobleemid.Magu on vaadatud seest viis aastat tagasi perearst arvas et haavandite eelsed muutused oleksid olnud juba siis märgatavad.Sooviksin teie arvamust probleemi kohta ja kas oleks vaja uut mao läbivaatust.Teid ette tänades.hädaline hiiumaalt.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Kui on ülakõhuvaevused, siis soovitan ikkagi gastroskoopiat diagnoosi täpsustamiseks. Ka negatiivne leid on väärtuslik ja aitab raviplaani koostada.
Dr Kariis