verine väljaheide 10.10.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane naine. Olen terve elu tegelenud aktiivselt liikumisega, nüüd viimasel aastal jäi "hooaeg" vahele. Viimastel kuudel on hakanud esinema verist väljaheidet. Harva, kuid siiski. Ja pigem just siis, kui nö. natuke punnitama peab. Valus nagu ei ole ja peale potilkäimist rohkem määrimist ka pole.
Milles võib probleem olla? Kas saab sellest vaegusest ka kuidagi ilma arsti juures käimiseta lahti. (kunagi ammu oli valulikkuid , kuid siis oli see valu nagu augu juures ja tuli vahel pisike, peaaegu märkamatu vere triips, ja siis sain abi käsimüügil olevatest küünaldest - paari küünlaga läks üle.)
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tegu on arvatavasti pärakupiirkonna haigusega, eeskätt päraku veenikomudega või lõhega.
Täpsustada aitab vastava piirkonna endoskoopiline uuring ehk rektoskoopia.
Dr Kariis