Kilpnäärme vastus 20.11.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sain vereanalüüsi vastuse,kas on põhjust muretsemiseks,kas tuleb joodi lisada verre..
TSH-0.58 Ref.0.4-4
fT4-11.1 Ref.9-19
fT3-4.29 Ref.2.4-6
TSI-1.25 Ref.väiksem 0.55
MCHC-317 Ref.322-356

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Joodi verre lisada pole küll vaja! Kilpnäärme hormoonid on korras. TSI vähene tõus võib viidata autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele. MCHC-l pole kilpnäärmega mingit seost, see on kliinilise vereanalüüsi komponent ja ilma ülejäänud komponente nägemata seda tõlgendada ei saa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.