TSH vastus 19.07.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,tegin perearstil kõik uuringud ka TSH ja tulemus oli 0,069,kas selle tulemusega on rohtu vaja või ei ole miskit?Perearst on puhkusel,mis te arvate? Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selline TSH mõõdukas supressioon viitab kergekujulisele kilpnäärme ületalitlusele. Mis seda põhjustab ja kas ravi oleks vaja, selgub peale lisauuringuid (vereproov, kilpnäärme ultraheli). Kui perearst puhkuselt naaseb, korraldab ta need Teile ise või suunab Teid endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.