Kilpnäärme ületalitus, radiojoodravi ja selle oodatavad tulemused 25.11.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin 3 nädalat tagasi seoses kilpnäärme ületalitusega radiojoodravil. Ravi ootasin kevasest saadik, kui kilpnäärme vaevused avastati. St üle poole aasta ei ühtegi tabletti ega muud abi! Sellest saadik on enesetunne vaid halvenenud. Raviarst lubas, et hakkan end paremini tundma paari nädala pärast joodiravi, aga igapäevaga jään jõuetumaks, mitte midagi ei suuda teha. Magada ei saa, silmad valutavad. Pärast mõnda sammu peab istuma ja puhkama. Olen terve elu aktiivne olnud, nüüd ei jaksa midagi. Söök ei maitse, juua ei saa, kõik ajab iiveldama. Kaalu olen väga palju kaotanud. (Hetkel u 52 kg ja 170 cm). Kaua see kestab? Kas selline enesetunne üldse möödub või peaksin laskma lisauuringuid teha? Olen väga mures!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Radiojoodravi võib mõnikord esimestel ravijärgsetel kuudel ületalitlusest põhjustatud vaevusi hoopis süvendada. Hiljem, kui ravitoime saabub, vaevused leevenevad. Soovitan oma raviarstiga ikkagi ühendust võtta. Kui ületalitlus peaks olema radiojoodravi järel ägenenud, saab seda ravimitega leevendada seni kuni joodi ravimõju ilmnema hakkab.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.