laps 08.01.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Soovin teada kuidas ja kas mõjub rasedusele kilpnäärme ületalitus. Peale sünnitust diagnoositi mul krooniline autoimmuunne türeoitiit. Mõni aeg hiljem toksilise struuma pärast sain radiojoodravi. Kõik nähud olid juba enne rasedust olemas, praeguseks on poisslaps 10-aastane. Ka lapsel olid analüüsid 4-l eluaastal halvad. Hiljem laabus olukord ilma ravimiteta, analüüsid läksid lapsel iseenesest korda. Laps on väga närviline ja diagnoositud tähelepanuhäire, koolis on keskendumiseraskused. Kas see võib olla tingitud kilpnäärme ületalitusest raseduse ajal? Ka raseduse ajal ei saanud ma magada lapse rahutuse tõttu. Lugupidamisega Külli

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Raseduse ajal põetud kilpnäärme ületalitlus ei saa olla nüüd juba 10-aastase lapse tähelepanuhäire põhjuseks. Kui lapsel praegu on kilpnäärme talitlus korras, ei saa tema probleeme kuidagi selle organiga seostada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.