L-Thyroxini võtmine peale operatsiooni 25.01.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul eemaldati 4 päeva eest terve kilpnääre ja kas pean nüüd juba L-Thyroxini võtma või alles siis, kui saan koeproovi vastuse teada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnääre on täielikult eemaldatud, tuleks kohe alustada ka asendusravi L-türoksiiniga. Erandiks on olukord kui tegemist võis olla pahaloomulise kasvajaga ja lõikusele peaks kiirelt järgnema radiojoodravi. Sel juhul hoiatab Teid lõikuse teinud kirurg, et koeproovi vastus (histoloogia) tuleb ära oodata. Kahjuks ei tunne ma Teie haiguslugu ega oska öelda kui suur on pahaloomulisuse risk. Koeproovi vastuse saabumine võib võtta paar nädalat, kuid ehk jaksate selle siiski ka ilma asendusravita ära oodata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.