TSH 0,02 17.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu Kilpnääret stimuleeriv hormoon ehk TSH on 0.02 mIU/l
Arstile pääsen alles maikuus.
Küsimusteks on: mis mind ootab,kui see veel langeb?
Kas saan seni ise midagi teha enda heaks?
Kas selline seisund võib tekitada tasakaaluhäireid? Mida muud võib põhjustada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on TSH mõõduka langusega ja paanikaks pole põhjust. Võite rahulikult oma vastuvõtuaja ära oodata. TSH langus viitab kilpnäärme ületalitlusele, kuid muutus on vähene ja ei pruugi põhjustada mingeid vaevusi. Võib siiski esineda südamekloppimist. Tasakaluhäirete põhjusena on kilpnäärme ületalitlus vähetõenäoline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.