Kas võib olla seost käte valuga ja I astme diabeedi vahel? 15.03.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

varsti 15 aastaseks saaval tüdrukul diagnoositi I diabeet 8 aastaselt
keskmine veresuhkur 8,5
kurdab pikemat aega valu käte õlavarte piirkonnas. On käinud uuringutel reuma kahtusega. Ei ole reuma diagnoosi saanud.
Kas valu võib olla tingitud veresuhkru tasemest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, ei kõrge ega ka mitte madal veresuhkur ei põhjusta valu - ei kätes ega kusagil mujal. Glükeeritud hemoglobiin 8,5% võiks olla küll veidi madalam, kuid pole ka katastroofiliselt kõrge.
Igaks juhuks võiks teha neuromüograafilise uuringu, et välistada lokaalse närvikahjustuse võimalus.
Tuleb täpsustada, kas valu tekib teatud liigutuste sooritamisel või pigem õhtul enne uinumist jne.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.