Hüpotüreoos raseduse ajal 01.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sain 2017 juunikuus diagnoosiks hüpotüreoos, TSH näit oli 9 milegagi, enesetunne ülikehv. Sain raviks L-Thyroxin 50 mg. Sügiseks langes TSH 4,.., raviarst suurendas annust 75 mg-ni. Novembrikuus langes TSH 0,22 näiduni. Perearst soovitas annust vähendada 50 mg-ni. Sel nädalal sain teada, et olen rase, viimase mensese järgi peaks raseduse suurus olema 4+ nädalat. Hetkel viibin Tais, Eestisse naasen alles 15.01.2017. Kas peaksin ravimiannust suurendama või jätkan 50 mg-ga?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et võib jätkata 50 mcg-ga päevas ja teha kordusanalüüsid (TSH, FT4), kui olete jälle kodus tagasi. Kui TSH ongi normi ülemisel piiril (4,... mIU/l) ei ole see veel loodet ohustav.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.