L-thyroksin, annus, muu täpsustamata hüpotüreoos 30.05.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

2011 diagnoositi minul autoimmuune türeoidiit E06.3(E03.08). Sellest ajast olen võtnud L-thyroxini alguses 75 mcg, seejärel 100mcg kuni 125 mcg (raseduse ajal), et TSH näitaja püsis normi piires alla 4 (raseduse ajal alla 2).

Hetkel võtan 100 mcg L-thyroxini iga päev, talvel olen võtnud 125 mcg.

Käisin 28.05.19 arsti juures, senini olen käinud teise arsti juures, kuid perearst suunas nö lepingulisele endokrinoloogi juurde, uuringutulemused olid sellised: "Kilpnäärme USG: Struktuur on ebaühtlane. Sõlmi ja tsüste ei leia. Verevarustus on minimaalne. Parema sagara maht on 3,3 ml ja vasema sagara maht on 2,11 ml. Istmus on 3 mm. TSH 5,13, FT4 13,6 ". Arst soovitas jätkata asendusravi 100 mcg päevas.
Kas tuleb suurendada L-thyroxi nn 112,5 mcg päevas, et TSH tuleks normi piirde?
Kas ravimi annuse vähendamine võiks olla põhjuseks, et mina ei suuda kuidagi terveks hiljuti põetud külmetuses. Juba kolmandat nädalat on kas kurgumandlid põletikused, nina kinni ja mõned korrad on peavalu olnud selline, et ajab oksele (arstile sellega pole pöördunud, kuna arvasin et saan sellest külmetusest ise jagu).

Tänan ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna olete suhteliselt noor naine, soovitaksin tehtud analüüside alusel L-türoksiini annust suurendada 125 mcg-ni päevas. Ultraheliuuringu tulemus on ootuspärane ja autoimmuunsele türeoidiidile iseloomulik. Probleemid külmetushaigusest paranemisel hüpotüreoosi minimaalse alakompensatsiooniga ei seostu.
Kordusanalüüsi (TSH, FT4) võiks teha septembris 2019.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.