TSH taseme langemine 27.09.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kirjutasin varasemalt murega, et TSH tase oli 8,48 mU/l. Käisin murega arsti juures ära, ning tuli välja, et 90% minu kilpnäärmest on läbi, seega töötab 10% kilpnäärmest. Sain peale rohud L-Thyroxin 50mg, võtan neid nüüd elulõpuni. Kuid ei leidnud kuskilt vastust, kui kiiresti peaks TSH näit normaliseeruma, st normi minema? Kahe nädala möödudes oli TSH näit 6,81 mU/l. Kas see on piisavalt kiiresti või pigem liiga aeglaselt?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH muutub väga aeglaselt. Langus 8,48-lt 6,81-le kahe nädalaga on päris ootuspärane. Järgmine kord on mõtet TSH-d kontrollida 2 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.