TSH taseme kohta 03.04.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu TSH testi tulemus oli 9,17, kas peaksin mingeid arstimeid tarvitama?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 9,17 mIU/l on normist mõõdukalt kõrgem. Arvan, et ravivajaduse üle otsustamiseks tuleks teha umbes 1 kuu möödudes kordusanalüüs ja määrata ka FT4 ja kilpnäärme vastased antikehad. Oluline on lisaks vanus, kaasuvad haigused ja see, kas Teil esineb kilpnäärme alatalitlusele iseloomulikke vaevusi. Kordusanalüüsi järel võiks nõu pidada perearsti, sisehaiguste arsti või endokrinoloogiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos