türeodiit 22.12.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minul on 3 aastat tagasi diagnoositud krooniline türeodiit. Arst ütleb, et ravi ei vaja. Samas on mul juba ka 3 aastat pidev palavik 37,1-37,7 On uuritud ja pole leitud palaviku pöhjust. kuna põhjust ei leitud otsustati, et vaja mandlid ära lõigata. Lõikasin- palavik püsib edasi 37,4 . Üks arst ütleb, et türeodiit palavikku ei põhjusta, teine jälle, et võib küll põhjustada. Mida teie arvate?

Enesetunne on vahel Ok! vahel aga olen väsinud ja enesetunne on üsna vilets.

Peale selle on mul viimase aastaga silmanägemine oluliselt halvenenud.
silmaarstiga jutust tuli välja , et nägemise halvenemise põhjus võibki tõenäoliselt olla seesama türeodiit. Kas see on nii?
Kas oleks vajalik Teie arvates siiski mingi ravi.

aiki

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Seda, et krooniline türeoidiit põhjustaks nägemise halvenemist, ei tahaks küll uskuda. Kui üks silmaarst haigust ei leia, tuleb pöörduda teise poole.
Ka ühinen ma pigem selle arsti arvamusega, kes arvas, et Teie palavike põhjuseks ei ole türeoidiit. Kui hormoonanalüüs on korras, krooniline türeoidiit ravi ei vaja ja ega seda haigust välja ravida ei saagi.
Pöörduge veelkord oma muredega perearstile. Vajadusel korraldab perearst uuringud statsionaaris. Palavike põhjusena võivad tulla arvesse mitmed tõved (kuseteede infektsioon, ninakõrvalurgete põletikud, günekoloogilised põletikud, mitmed sidekoehaigused jne.) Kilpnäärme võiks selles seoses kõrvale jätta.
Jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.