L-tyroksiini kõrvalmõjud ja menstruatsioon 28.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Võtan L-tyroxini kuu aega ning märkasin, et 5-6 päeva enne menstruatsiooni veritseb erksat punast värvi.
Kas see on normaalne? Veritsemine on ühekordne, traumasid pole olnud.
Samas võtsin kaalust juurde.... diagnoos on muidu autoimmuunne türeodiit.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt ei ole veritsusel L-türoksiiniga mingit seost ja probleemi püsimisel soovitan günekoloogiga nõu pidada. L-türoksiin kiirendab ainevahetust ja kindlasti ei põhjusta see ravim ka kehakaalu suurenemist, pigem vastupidi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.