L-türoksiin ja imetamine 30.01.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Soovin teada, et kas l-türoksiini võtmine imetamise ajal on kindlasti ohutu lapsele? Mulle on diagnoositud sünnitusjärgne autoimmuunne türeodiit.

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiini võtmine imetamise ajal on lapsele täiesti ohtu. Sisuliselt on tegemist sama hormooniga, mida toodab Teie kilpnääre ja kui seda organismis ei piisa, antakse lihtsalt väike annus juurde, et hormooni tase oleks normis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.