Lapsel kõrge asat ja alat veres 22.11.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, 6 kuusel lapsel asat ja alat kõrgemad normist. Mis võiks selle põhjus olla? Laps rinnapiimatoidul. Meil oli pikalt mure verega kakas, selle saime enamvähem korda piimatooteid vältides. Kollasus oli ka kaua ja nüüd näidud sellised. Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Maksa funktsiooni näitajat ei ole normväärtustest oluliselt kõrgemad.
Täpsemalt saab teste kommenteerida see, kes need tellis, sest tema teab, miks tellis.
Arvan küll, et muretsemiseks ei ole põhjust.

Heade soovidega,
Kjulge